Šodien trešdiena, 2015. gada 25. novembris

Tempļi Indonēzijā, budistu tempļi, Borbudura, Javas sala:


opencredit.lvIndonēzijas tempļu apmeklētājiem nāksies ģērbties pieklājīgākIndonēzijas tempļu apmeklētājiem nāksies ģērbties pieklājīgāk
Indonēzijas varas iestādes nolēmušas noteikt, kā jābūt tērptiem tūristiem, kuri vēlas apmeklēt valsts budistu tempļus. Tuvākajā laikā tempļos vairs netiks ielaisti apmeklētāji ar kailām rokām un kājām. Lai izrādītu cieņu vietējām tradīcijām, jaunie noteikumi būs jāievēro visiem tūristiem bez izņēmuma.

Tuvākajās dienās eksperimentālā kārtā šortu un minisvārku aizliegums stāsies spēkā Borbudurā — lielākajā senajā Indonēzijas templī, kas atrodas Javas salas centrā. Šī svētnīca ir ļoti populāra, neskatoties uz to, ka izrādījās pamesta. Templis atradās džungļos, un katru gadu to apmeklē ap 2,5 miljonu tūristu no visas pasaules.

Turpmākā mēneša laikā Borbuduras apmeklētājiem pie ieejas templī tiks laipni piedāvāta saronga — plats apmetnis, kā arī gumijas sandales vai iešļūcenes. Maksa par to izmantošanu pagaidām netiks prasīta, taču nākotnē netiek izslēgta iespēja, ka par šo pakalpojumu tūristiem būs jāšķiras no nelielas naudas summas.

Iespējams, ka Indonēzijas varas iestādes, pieņemot jauno lēmumu, izmantojušas kaimiņos esošās Bali salas pieredzi — tur jau sen tūristi, kuru apģērbs pietiekami neapsedz ķermeni, tempļu apmeklējuma laikā izmanto īpašu tērpus. Domājams, ka varas iestādes ņēmušas vērā dažu tempļu kalpotāju lūgumus — viņu sašutumu izraisa tūristu izaicinošais izskats un uzvedība. Mūki ne bez pamata uzskata, ka arī disciplinē, neļaujot tās valkātāja uzvedībai pārkāpt pieklājības robežas. Savukārt gumijas sandales neitralizēs tūristu apavu cieto papēžu graujošo ietekmi uz tempļu grīdu seno akmens mozaīku.

Ziņa pievienota: 08.02.2010opencredit.lv
~ ~
© Autortiesības 2008-2015 "TRAVELNET.LV". Visas tiesības ir rezervētas.
Ziņu RSS | Afišu RSS |